Wydarzenie
Egzamin OSCE studentów pierwszego roku na kierunku Pielęgniarstwo
W dniu 19 czerwca 2026 roku studenci pierwszego roku kierunku Pielęgniarstwo przystąpili do obowiązkowego egzaminu OSCE (Objective Structured Clinical Examination).
Egzamin jest realizowany zgodnie z aktualnymi postanowieniami Rozporządzenia Ministra Nauki w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu lekarza, lekarza dentysty, farmaceuty, pielęgniarki, położnej, diagnosty laboratoryjnego, fizjoterapeuty i ratownika medycznego, jako metoda weryfikacji osiągniętych efektów uczenia się w kategorii umiejętności z modułu Podstawy pielęgniarstwa. W tym roku akademicki do egzaminu przystąpiło 34 studentów pierwszego roku.
Miejscem egzaminu było Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej. Studenci mieli do wykonania cztery procedury medyczne w określonym czasie. Przebieg egzaminu był rejestrowany.
W skład Komisji egzaminacyjnej wchodzili nauczyciele akademiccy prowadzący zajęcia praktyczne na kierunku Pielęgniarstwo.