Olimpiada Mediewistyczna
W Collegium Witelona odbył się pierwszy dzień Olimpiady Mediewistycznej XVIII edycji, finału, którego celem było wyłonienie 7 najlepszych uczestników.
CZYTAJ WIĘCEJ
Z okazji Europejskiego Dnia Mózgu w naszej Uczelni odbyły się inspirujące wykłady i warsztaty poświęcone tajemnicom ludzkiego umysłu. Wydarzenie zorganizowane przez Akademickie Centrum Kompetencji oraz Biuro Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami zgromadziło ponad 100 uczestników - zarówno studentów jak i pracowników administracji i nauczycieli akademickich zainteresowanych tematyką neurobiologii, neurocepcji i neuroplastyczności naszego mózgu.
Podczas wykładów i warsztatów ekspertki: dr Kaja Kajdan, mgr Anna Lachmirowicz i mgr Koryna Opala-Rybka omawiały zagadnienia związane z funkcjonowaniem mózgu, jego zdolnością do adaptacji oraz wpływem stylu życia na procesy poznawcze i nasze zaangażowanie społeczne.
Na praktycznych warsztatach uczestnicy mieli okazję m.in. sprawdzić swoje zdolności pamięciowe, dowiedzieć się jak skutecznie trenować mózg, jak funkcjonuje i reaguje układ nerwowy, umożliwiając lepsze zrozumienie wyzwań, z jakimi mierzą się osoby z dysfunkcjami mózgu oraz wskazały nam sposoby ich wsparcia i integracji społecznej.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu poszerzając swoje kompetencje w zakresie zagadnień związanych z niepełnosprawnościami neurologicznymi.
W Collegium Witelona odbył się pierwszy dzień Olimpiady Mediewistycznej XVIII edycji, finału, którego celem było wyłonienie 7 najlepszych uczestników.
CZYTAJ WIĘCEJ
15-letni Antoni Droździewicz, uczeń V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, okazał się najlepszym w Polsce, nastoletnim znawcą epoki średniowiecza i odebrał laur zwycięzcy XVIII Olimpiady Mediewistycznej.
CZYTAJ WIĘCEJ
Studenci I roku kierunku Fizjoterapia z Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej Collegium Witelona 31 marca w ramach zajęć z medycyny fizykalnej, mieli okazję zapoznać się z techniką prowadzenia japońskiego masażu twarzy kobido i refleksologii twarzy.
CZYTAJ WIĘCEJ
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to wyjątkowy moment, by zatrzymać się i lepiej zrozumieć potrzeby osób w spektrum. 2 kwietnia w Centrum Witelona w Legnicy odbyło się wydarzenie, które miało na celu edukację, budowanie empatii i zwiększanie społecznej wrażliwości na temat autyzmu. Uczestniczyły w nim studentki Collegium Witelona z Pielęgniarskiego Koła Naukowego. Inicjatywa została zorganizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Dar Losu.
CZYTAJ WIĘCEJ
Za nami niezwykle inspirujące i wartościowe wydarzenie – Dzień Świadomości Autyzmu pod hasłem „Autyzm to kolor w palecie różnorodności”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, otwartość i zaangażowanie!
CZYTAJ WIĘCEJ
Członkowie Koła Naukowego „Security Diversitas” wraz z opiekunem dr. Andrzejem Szczepańskim 5 kwietnia odwiedzili Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu.
CZYTAJ WIĘCEJ
Odbyło się kolejne seminarium biznesowo-przemysłowe, tym razem z udziałem Grupy CCC S.A.
CZYTAJ WIĘCEJ
W Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej Collegium Witelona odbył się drugi etap XV Międzyuczelnianej Olimpiady Pielęgniarskiej im. dr Janiny Fetlińskiej.
CZYTAJ WIĘCEJ
W ramach cyklu „BIBLIOTEKA na BIS” odbyło się spotkanie pn. „Przyprawy na Zdrowie”.
CZYTAJ WIĘCEJ
Collegium Witelona tętniło życiem!
CZYTAJ WIĘCEJ